AW magazine13:53

Może zacznę od tego że pomysł na "AWmagazine" zalęgnał się w mojej głowie już jakiś czas temu, ale ze względu na ograniczona ilość wolnego czasu musiałam "zawiesić" działalność. Według wizjonerskiego i bardzo optimistycznego scenariusza AWmagazine w przyszłości to światowej rangi pismo o modzie (status biblii mody jest juz zajęty), który nie miał by się czego wstydzić w towarzystwie między innymi Vogue'a czy Numero. Niestety jak na realia pomysłodawczyni powstaje jedynie wersja "bloggerowa". Własnie na potrzeby bloggera AWmagazine przybrał numerek; godzine, założenia i od dzisiaj to ulubiona pora dnia redaktor naczelnej. Pozdrawiam, życze miłego dnia i czytania.


AW

poniedziałek, 30 maja 2011

Co nowego w swiecie mody?...

Nowy musical o Coco
Historia życia ikony mody Coco Chanel zostanie zaprezentowana w musicalowej wersji juz po raz drugi. Nowy spektakl jest odswierzeniem tego z 1969 roku, w którym w postać Coco zagrala Katherine Hepburn, później została zastąpiona przez znane hollywoodzkie aktorki - Danielle Darrieux i Ginger Rogers. Pierwsza produkcja byla osobiście nadzorowana przez Coco Chanel.     

Musical z lat sześćdziesiątych stał się niekwestionowanym hitem, stworzyli go kilkukrotni zdobywcy Oscara.  Scenariusz powstał na podstawie książki, który napisał Alan Jay Lerner, a muzykę do skomponował André Previn.
W nowym musicalu sławną projektantkę zagra 67-letnia brytyjska aktorka Teatru Narodowego – Sara Kestelman; opowie o późniejszych latach życia Chanel, kiedy po sukcesie, jaki już odniosła w świecie mody musiała walczyć o utrzymanie swojej pozycji w branży.
Przedpremierowe pokazy odbyły się w już  15 i 22 maja. Oficjalna premiera - 12 czerwca 2011 roku w londyńskim Sadler’s Wells Theatre. Ceny biletów zaczynają się od 22 funtów.

_________________________________________________________________Cacharel zmienia projektanta
Po poniedzialkowej decyzji w domu mody Cacharel nastapia powazne zmiany. A mianowicie Cedric Charlier nie bedzie juz pelnil dotychczasowej funkcji glównego projektanta. Po dwóch latach wspólpracy, wielu sukcesach i świetnych kolekcjach szefowie marki zmienili zdanie.  Cedric pozostanie na stanowisku do października 2011 roku. Belgijski projektant odświeżył i unowocześnił damską kolekcję tej francuskiej marki. Wcześniej przez 6 lat pracował z Elbazem nad kolekcjami Lanvin. 

_________________________________________________________________


Strusie na wystawach u Vuitton'a
Witryny sklepów Louis Vuitton w Londynie i przy 5 Aleii  opanowały strusie. W przepolowionych skorupkach ich jaj znajdziemy  buty, okulary czytorebki o zwierzęcej fakturze. Pomysł dosyc unkonwencjonalny.


_________________________________________________________________

Uniwersalny model przyszlosci czy fanaberia "ludzi mody"?
Andrej Pejic trafił do rankingu najseksowniejszych kobiet świata. 

W przygotowanym przez magazyn dla mężczyzn FHM rankingu dla najseksowniejszych kobiet świata znalazł sie 20-letni model urodzony w Bośni i Hercegowinie. Andrej zajął dopiero 98 miejsce, wyprzedzajac tymsamym Lady Gagę i Izabel Goulart.
Jest on najsłynniejszym, androgynicznym modelm i bez jest wątpienia piękniejszy od niejednej kobiety i z taką urodą mógłby startować do konkursu o miano najpiękniejszej. Problemem jest fakt iż jest mężczyzną i wcale nie zamierza zmienić płci  (w przeciwieństwie do Lei T., która wcześniej nazywała się Leonardo). Andrej powiedział w jednym z wywiadów że mógłby zmienić płeć, gdyby amerykańska marka bieliźniana Victoria's Secret zaoferowała  mu kontrakt, co graniczy z cudem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz