AW magazine13:53

Może zacznę od tego że pomysł na "AWmagazine" zalęgnał się w mojej głowie już jakiś czas temu, ale ze względu na ograniczona ilość wolnego czasu musiałam "zawiesić" działalność. Według wizjonerskiego i bardzo optimistycznego scenariusza AWmagazine w przyszłości to światowej rangi pismo o modzie (status biblii mody jest juz zajęty), który nie miał by się czego wstydzić w towarzystwie między innymi Vogue'a czy Numero. Niestety jak na realia pomysłodawczyni powstaje jedynie wersja "bloggerowa". Własnie na potrzeby bloggera AWmagazine przybrał numerek; godzine, założenia i od dzisiaj to ulubiona pora dnia redaktor naczelnej. Pozdrawiam, życze miłego dnia i czytania.


AW

środa, 1 czerwca 2011

AWmagazine13:53 | June issue

I was wondering in which language i should write, because when I think English, I do not think at all and when I write in Polish I do not use appropriate signs as I do not have them all on my keyboard. So, whatever I will write is in some way wrong. But never mind I am the executive director of that magazine.
I would like to introduce something different this month. I am planning an editorial and have few ideas for it, but we will see how it goes.
Obviously, I am not going to change everything completely; things which definitely will appear are news, editorials from top magazines as well as runway reports and all other ideas for posts that I cannot foresee at the moment.
I will be the happiest person if you will find something interesting for you to read.

AW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz